Informace pro návštěvníky

Parkování

Parkování zdarma je přímo před vstupenkovou pokladnou Správy kláštera Plasy. Parkoviště není vyasfaltováno, ale i tak je vhodné jak pro osobní automobily, tak autobusy. Parkoviště využijte i při svatbách - kapacita je dostatečná.

Ve směru od Plzně: na kruhovém objezdu třetí výjezd směrem Most a za mostem přes řeku Střelu hned první odbočka vlevo (pro mapu klikněte na šipku vpravo). ->

Ve směru od Mostu: projedete po hlavní silnici I/27 kolem budovy sýpek (s věží) a konventu a těsně před mostem přes řeku Střelu zabočíte vpravo (pro mapu klikněte na šipku vpravo)->

Přístupnost

Hlavní prohlídková trasa "Cisterciácký klášter" je z části bezbariérová - budova kostela je bezbariérová, a pak je třeba se dostat po cca 30 nízkých schodech do patra budovy konventu, kde už probíhá přibližně hodinová prohlídka po rovině (pískovcová dlažba, široké dvoukřídlé dveře, prahy nízké a jen minimálně). Na konci je třeba opět překonat schody do přízemí. Před návštěvou nás určitě kontaktujte!

Zvířata

Živá zvířata máme v klášteře rádi, ale do interiérů k nám nemohou - a to ani v přenosných taškách. Přesto je obrovský areál kláštera pro ně (na vodítku) volně přístupný. Pokud se svého mazlíčka rozhodnete nechat v autě, přesvědčte se, že stojíte ve stínu a zvíře má zajištěné větrání.